Založ si blog

Boh (ne)potrestal Jána Kuciaka

Ako kresťan verím, že utrpenie ako dôsledok sa v živote prejavuje aj ako trest za moje hriechy a hriechy iných, ktorí priamo alebo nepriamo ovplyvňujú môj život. Sú to každodenné a aj závažné rozhodnutia mnohých často neznámych ľudí. Nie je to tak žeby Boh niekoho trestal, hriech sám je trestom, a stáva sa naším pánom, a prichádza utrpenie. Rodičia sa rozvedú, ale trpia aj deti. Tak aj my všetci trpíme a žijeme v štáte a spoločnosti, ktorá je poznačená hriechmi iných.

 

 

Čo ma však v týchto dňoch pôstu zaujíma viac je utrpenie ako príčina vecí.

Prečo Boh dopúšťa utrpenie?

Kde bol a je ten dobrý Stvoriteľ, ktorý všetko urobil dobré keď vraždia nevinného človeka?

Paralela s Božím synom sa priam natíska. Čestný, dobrý človek, ktorý zomrie pre ľudskú zlobu.

A skončí tam, kde chceli mať aj jeho Syna.

V hrobe.

Ľudia, ktorí ho milovali trpia a plačú, ktorí ho nasledovali sú zastrašení a nahnevaní, tí ktorí ho tam chceli mať sú ticho.

 

Preto ju ja vyvábim, zavediem ju na púšť a prehovorím k jej srdcu. (Oz 2,16)

 

Tento citát mi utkvel v pamäti z jednej kázne a veľa som o ňom premýšľal. Možno je to tak, že náš milý Boh vedome na náš dopúšťa utrpenie, aby sme vyšli na púšť, do samoty nášho srdca a videli (s)pád našich životov.

Možno je to choroba, alebo nehoda, bieda, hmotná núdza, smrť blízkeho, niečo čo nás prebudí a prinúti zamyslieť sa.

Bolo smutné vidieť reakcie našich politikov, jeden ponúkal milión, iný odvoláva toho prvého, niekto nespí lebo pátra. Ja osobne som sa za Jána Kuciaka pomodlil.

Dúfam a verím, že aj s Jánom Kuciakom má Boh plán a že aj jeho smrť poslúži na dobré a prebudí v nás všetkých túžbu a činy po spravodlivosti, morálke a statočných ľudoch v nás samých aj vo vedení štátu.

Pôst neznamená nejesť

27.02.2018

Ako ozdraviť našu spoločnosť a ľudí vôbec.... veľa návodov, myšlienok a ideí... ponúkam jeden spôsob ...málo populárny a účinný už stáročia.... --------------------------------------------------------------------------------------- viac »

tobogán

03.11.2017

Maďarsko. Letná dovolenka. Niežeby nebola chuť na more exotiku ale viete ako to je. Dve malé deti, peniaze, terorizmus. Keďže nebývame na rodnej hrude tak aj rozdeľovanie času medzi obe babky viac »

Praha Audioport

Česká polícia obvinila piatich Holanďanov z napadnutia čašníka, dvoch prepustila

24.04.2018 21:55

Zvyšní dvaja zo skupiny boli prepustení na slobodu. "Bolo vyhodnotené, že sa do konfliktu nezapojili, snažili sa ho skôr upokojiť," uviedol policajný hovorca.

Trump

Trump: Americkí vojaci sa vrátia zo Sýrie domov

24.04.2018 20:47

Podľa CNN Trump uviedol, že ani on, ani Macron si neželajú, aby Irán nemal v oblasti Stredozemného mora "voľnú ruku".

Francúzsko, korupcia, Vincent Bolloré

Francúzska polícia zadržala pre korupciu miliardára Bollorého

24.04.2018 20:28

Bolloré je jeden z najznámejších francúzskych podnikateľov. Jeho podnikateľské aktivity siahajú od lodnej dopravy cez reklamu a stavebníctvo až po médiá.

Bratislava, zápchy, Bajkalská

Bratislavu dusia zápchy, obísť sa nijako nedajú

24.04.2018 20:00

Doprava v hlavnom meste už niekoľko dní počas špičky kolabuje. Môže za to najmä rekonštrukcia jednej z najdôležitejších ulíc v meste.

nashua

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 3
Celková čítanosť: 2931x
Priemerná čítanosť článkov: 977x

Autor blogu

Kategórie